Unde mergem in weekend? Vezi aici programul meciurilor si locul de desfasurare

In weekendul 26-27 octombrie vor avea loc meciuri in SuperLiga CEC Bank si in Divizia Nationala de Seniori, dar si in competitiile de juniori, urmand sa se desfasoare si etapa a doua a Campionatului National de rugby 7, U19 ce va avea loc la Suceava.

Superliga CEC Bank
Etapa a IX-a:
26 octombrie
CS Universitatea Cluj – CS Tomitanii Constanta, ora 11:00 (Stadion Iuliu Hatieganu)
Arbitri: Iordachescu Vlad, Buzatu Teodor, Flutur Ionut nr. 4 Erdei Sebastian
Comisar de citare: Mihai Irimia

CSA Steaua Bucuresti – CSM Stiinta Baia Mare , ora 14:0 (Stadion Ghencea)
Arbitri: Petrescu Radu, Kiss Andrei, Dumitrescu Ionel nr.4 Serban Cristian TMO Irimia Mihai
Comisar de citare: Constantin Bonea

SCM Timisoara – CS Dinamo Bucuresti 32-29
Vacaru Mihai, Garbau Madalin, Ionita Virgil, nr. 4 Iftode Andrei
Comisar de citare: Nicolae Francu

Divizia Nationala de Seniori
Etapa a V-a:
26 octombrie
RC Barlad – CSUAV Arad, ora 10:00 (Stadion Municipal)
Arbitri: Bonea Florin, Dimitriu Romica, Juncanariu Loredana

RC Grivita Bucuresti – CS Stiinta Petrosani, ora 11:00 (Stadion Parcul Copilului)
Arbitri: Diaconescu Robert, Anorocioaei Razvan, Panzaru Marian

RC Gura Humorului – CS Navodari, ora 11:00 (Stadion Municipal)
Arbitri: Garbau Madalin, Preda Dragos, Bucur Sorinel

CSM Suceava – CSM Galati, ora 11:00 (Stadion Unirea)
Arbitri: Stefan Razvan, Bargaoanu Dragos, Costache Ciprian

Campionatul National Rugby 7 juniori, U19
27 octombrie
Etapa a doua, Suceava
Arbitri: Stefan Razvan, Garbau Madalin, Preda Dragos, Bursuc Ovidiu, Bisoc Marius

DNJ U 18
Etapa a IV-a:
27 octombrie
CSS Barlad – ACSOV Pantelimon, ora 12:30 (Stadion Municipal)
Arbitri: Vasiliu Razvan, Bucur Sorinel, Ursu Teodor

CSS Gura Humorului – CSS 2 Baia Mare, ora 11:00 (Stadion Tineretului)
Arbitri: Gorodea Emanuel, Flutur Ionut, Coca Ionut

CSM Bucuresti – CNAV/CS Dinamo, ora 14:00 (Teren Tei)
Arbitri: Serban Cristian, Andrei Gheorghe, Balan Marius

DNJ U 17
Etapa a IV-a:
26 octombrie
CSM Bucuresti – CSS Gura Humorului, ora 10:00 (Teren Tei)
Arbitri: Fratila Nicolae, Andrei Gheorghe, Balan Marius

27 octombrie
CNAV/CS Dinamo – ACSOV Pantelimon, ora 11:00 (Stadion Florea Dumitrache)
Arbitri: Bujoreanu Viorel, Serban Cristian, Kiss Andrei

LPS Constanta – CSA CSS Steaua, ora 14:00 (Stadion M. Naca)
Arbitri: Nitulescu Alexandru, Diaconescu Robert, Panzaru Marian

REGIONAL U 16 – Muntenia
Etapa a III-a:
26 octombrie
RC Grivita – CTDG, ora 13:30 (Stadion Parcul Copilului)
Arbitri: Panzaru Marian, Badarau Mihai, Voinea Catalin

27 octombrie
ACSOV Pantelimon – CNAV/ CS Dinamo, ora 11:00 (teren UM)
Arbitri: Bonea Florin, Anorocioaei Razvan, Frasineanu Danut

REGIONAL U 16 – Moldova
Etapa a III-a:
27 octombrie
CSS Barlad – CSS U ” Iasi, ora 13:00 (Stadion Municipal)
Arbitri: Bucur Sorinel, Ursu Teodor, Zugravu Vlad

REGIONAL U 16 – Transilvania
Etapa a III-a:
27 octombrie
CSS 2 Baia Mare – CSS Soimii Sibiu, ora 15:00, (Stadion Phoenix)
Arbitri: Buzatu Teodor, Ene Constantin, Bagacean Cornelius

REGIONAL U 15 – Muntenia
Etapa a III-a:
27 octombrie
CSV Cumpana – ASRC Antonio Jr, ora 12:00 (Stadion M. Naca)
Arbitri: Diaconescu Robert, Damaschin Ionut, Chipercean Valeriu

SCM Gloria Buzau – ACS Soimii Bucuresti, ora 12:00 (Stadion Constructorilor)
Arbitri: Rotaru Cristian Teodor, Nastase Cristian, Mania George

REGIONAL U 15 – Moldova
Etapa a III-a:
27 octombrie
CSS Tecuci – CSS Gura Humorului, ora 13:00 (Stadion Tineretului)
Arbitri: Surmei – Balan Gabriela, Munteanu Antonel, Hanga Gabriel

LPS Suceava – CSS Barlad, ora 16:00 (Stadion Unirea)
Arbitri: Onica Gigi, Bursuc Ovidiu, Bisoc Marius

REGIONAL U 15 – Transilvania
Etapa a III-a:
27 octombrie
AS RC Ariesul Cluj – CSR – RC CSU Sacele, ora 14:00 (teren Mihai Viteazu)
Arbitri: Popa David, Andreica Eric, Pruna Tudor

REGIONAL U 14 – A.M.R.B.
Etapa a III-a si a IV-a U14:
* etapa reprogramata pentru o data ce va fi anuntata ulterior
Se va disputa un singur meci din etapa a V-a, dintre echipele CSR RC CSU Sacele  – RC Cristian, ora 10:00, stadionul Noua, Brasov
Arbitri: Ravar Lucian, Petrule Daniel, Stefanita Sorin, Rusu Silviu

FOTO: Dragos Pascaneanu

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *