PROGRAM COMPETITIONAL Divizia Nationala de Seniori 2016



ETAPA 1

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
01.10.2016
ora 10:00
Flacara Navodari CS Navodari - CSUAV Arad 52-22 NU
01.10.2016
ora 12:00
Municipal RCM Galati - RC Stejarul Buzau 12-17 NU
01.10.2016
ora 16:00
Stiinta CS Stiinta Petrosani - CS Manastur 71-10 NU
02.10.2016
ora 13:00
Rulmentul Rugby Club Barlad - CSM Bucovina Suceava 40-17 NU

ETAPA 2

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
08.10.2016
ora 10:00
Sanicolau CSUAV Arad - RCM Galati 15-14 NU
08.10.2016
ora 10:00
Stiinta CS Stiinta Petrosani - CS Navodari 20-19 NU
08.10.2016
ora 13:00
Constructorilor RC Stejarul Buzau - Rugby Club Barlad 20-0 NU
09.10.2016
ora 10:00
I. Hatieganu CS Manastur - CSM Bucovina Suceava 22-36 NU

ETAPA 3

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
15.10.2016
ora 10:00
Flacara Navodari CS Navodari - CS Manastur 54-5 NU
15.10.2016
ora 10:00
Municipal RCM Galati - CS Stiinta Petrosani 19-35 NU
15.10.2016
ora 10:00
Rulmentul Rugby Club Barlad - CSUAV Arad 12-15 NU
15.10.2016
ora 10:00
Unirea CSM Bucovina Suceava - RC Stejarul Buzau 19-12 NU

ETAPA 4

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
22.10.2016
ora 10:00
I. Hatieganu CS Manastur - RC Stejarul Buzau 15-26 NU
22.10.2016
ora 10:00
Stiinta CS Stiinta Petrosani - Rugby Club Barlad 31-29 NU
22.10.2016
ora 11:00
Flacara Navodari CS Navodari - RCM Galati 57-9 NU
20.11.2016
ora 10:00
Sanicolau CSUAV Arad - CSM Bucovina Suceava 15-50 NU

ETAPA 5

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
29.10.2016
ora 10:00
Municipal RCM Galati - CS Manastur 5-0
neprez.
NU
29.10.2016
ora 10:00
Rulmentul Rugby Club Barlad - CS Navodari 12-39 NU
29.10.2016
ora 10:00
Unirea CSM Bucovina Suceava - CS Stiinta Petrosani 30-20 NU
18.03.2017
ora 10:00
Constructorilor RC Stejarul Buzau - CSUAV Arad 20-8 NU

ETAPA 6

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
05.11.2016
ora 10:00
Rulmentul Rugby Club Barlad - CS Manastur 75-17 NU
05.11.2016
ora 12:00
Unirea CSM Bucovina Suceava - RCM Galati 29-18 NU
05.11.2016
ora 12:00
Constructorilor RC Stejarul Buzau - CS Navodari 13-32 NU
05.11.2016
ora 12:00
Sanicolau CSUAV Arad - CS Stiinta Petrosani 15-25 NU

ETAPA 7

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
12.11.2016
ora 10:00
Stiinta CS Stiinta Petrosani - RC Stejarul Buzau 8-12 NU
12.11.2016
ora 13:00
I. Hatieganu CS Manastur - CSUAV Arad 14-7 NU
12.11.2016
ora 14:00
Municipal RCM Galati - Rugby Club Barlad 14-21 NU
13.11.2016
ora 10:00
Flacara Navodari CS Navodari - CSM Bucovina Suceava 32-0 NU

ETAPA 8

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
25.03.2017
ora 10:00
30 Sanicolau CSUAV Arad - CS Navodari 15-54 NU
25.03.2017
ora 12:00
31 Constructorilor RC Stejarul Buzau - RCM Galati 17-27 NU
25.03.2017
ora 13:00
32 Unirea CSM Bucovina Suceava - Rugby Club Barlad 20-14 NU
25.03.2017
ora 16:00
29 I. Hatieganu CS Manastur - CS Stiinta Petrosani 20-27 NU

ETAPA 9

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
01.04.2017
ora 10:00
35 Municipal RCM Galati - CSUAV Arad 31-0 NU
01.04.2017
ora 10:00
36 Flacara Navodari - Legmas Navodari CS Navodari - CS Stiinta Petrosani 32-20 NU
01.04.2017
ora 13:00
34 Rulmentul Rugby Club Barlad - RC Stejarul Buzau 18-19 NU
01.04.2017
ora 14:00
33 Unirea CSM Bucovina Suceava - CS Manastur 66-3 NU

ETAPA 10

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
08.04.2017
ora 10:00
39 Sanicolau CSUAV Arad - Rugby Club Barlad 20-36 NU
08.04.2017
ora 11:00
37 I. Hatieganu CS Manastur - CS Navodari 5-66 NU
09.04.2017
ora 10:00
40 Constructorilor RC Stejarul Buzau - CSM Bucovina Suceava 23-16 NU
20.05.2017
ora 10:00
38 Stiinta CS Stiinta Petrosani - RCM Galati 5-0
neprez.
NU

ETAPA 11

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
22.04.2017
ora 10:00
42 Unirea CSM Bucovina Suceava - CSUAV Arad 38-0 NU
22.04.2017
ora 10:00
43 Rulmentul Rugby Club Barlad - CS Stiinta Petrosani 8-17 NU
22.04.2017
ora 11:00
44 Municipal RCM Galati - CS Navodari 0-103 NU
23.04.2017
ora 11:00
41 Constructorilor RC Stejarul Buzau - CS Manastur 5-0
neprez.
NU

ETAPA 12

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
29.04.2017
ora 10:00
48 Sanicolau CSUAV Arad - RC Stejarul Buzau 12-30 NU
29.04.2017
ora 14:00
46 Flacara Navodari - Legmas Navodari CS Navodari - Rugby Club Barlad 55-38 NU
29.04.2017
ora 16:00
45 I. Hatieganu CS Manastur - RCM Galati 13-17 NU
30.04.2017
ora 10:00
47 Stiinta CS Stiinta Petrosani - CSM Bucovina Suceava 15-17 NU

ETAPA 13

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
05.05.2017
ora 10:00
49 I. Hatieganu CS Manastur - Rugby Club Barlad 10-54 NU
06.05.2017
ora 12:00
51 Flacara Navodari - Legmas Navodari CS Navodari - RC Stejarul Buzau 48-3 NU
06.05.2017
ora 14:00
52 Stiinta CS Stiinta Petrosani - CSUAV Arad 38-0 NU
07.05.2017
ora 10:00
50 Municipal RCM Galati - CSM Bucovina Suceava 12-5 NU

ETAPA 14

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
13.05.2017
ora 10:00
54 Constructorilor RC Stejarul Buzau - CS Stiinta Petrosani 35-26 NU
13.05.2017
ora 10:00
55 Unirea CSM Bucovina Suceava - CS Navodari 32-23 NU
13.05.2017
ora 13:00
53 Sanicolau CSUAV Arad - CS Manastur 53-31 NU
13.05.2017
ora 14:00
56 Rulmentul Rugby Club Barlad - RCM Galati 46-28 NU

PROGRAM COMPETITIONAL Turneu final Divizia Nationala de Seniori 2016



SEMIFINALE 1 - 4

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
27.05.2017
ora 10:00
57 Flacara Navodari CS Navodari - CS Stiinta Petrosani 38-24 NU
27.05.2017
ora 10:00
58 Unirea CSM Bucovina Suceava - RC Stejarul Buzau 19-12 NU

SEMIFINALE 5 - 8

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
27.05.2017
ora 10:00
59 Rulmentul Rugby Club Barlad - CS Manastur 5-0
neprez.
NU
27.05.2017
ora 10:00
60 Municipal RCM Galati - CSUAV Arad 18-15 NU

FINALA 7 - 8

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
- CS Navodari - CSM Bucovina Suceava -
- RC Stejarul Buzau - CS Stiinta Petrosani -
- CSUAV Arad - CS Manastur 5-0

FINALA 5 - 6

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
03.06.2017
ora 17:00
Tineretului Focsani Rugby Club Barlad - RCM Galati 47-16 NU

FINALA MICA

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
03.06.2017
ora 11:00
Arcul de Triumf RC Stejarul Buzau - CS Stiinta Petrosani 17-14 NU

FINALA MARE

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
03.06.2017
ora 13:00
Arcul de Triumf CS Navodari - CSM Bucovina Suceava 25-26 NU



 
Semifinale 1 – 4
Joaca echipele clasate pe locul 1 cu locul 4 si locul 2 cu locul 3, pe terenurile primelor echipe.*
27/28.05.2017
Semifinale 5 – 8
Joaca echipele clasate pe locul 5 cu locul 8 si locul 6 cu locul 7, pe terenurile primelor echipe.*
27/28.05.2017
Finale 1 – 2 si 3 – 4
Pentru locurile 3 – 4 – joaca echipele invinse din semifinalele 1 – 4
Pentru locurile 1 – 2 – joaca echipele invingatoare din semifinalele 1 – 4
03/04.06.2017
Finale 5 – 6 si 7 – 8
Pentru locurile 7 – 8 – joaca echipele invinse din semifinalele 5 – 8
Pentru locurile 5 – 6 – joaca echipele invingatoare din semifinalele 5 – 8
03/04.06.2017*
Toate partidele din finalele 1 – 2, 3 – 4, 5 – 6 si 7 – 8 se joaca pe terenuri neutre.