PROGRAM COMPETITIONAL SuperLiga CEC BANK 2018-2019



ETAPA 1

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
08.09.2018
ora 11:00
1 Gheorghe Rascanu Timisoara Saracens - SCM Gloria Buzau 51-6 NU
08.09.2018
ora 11:00
2 Arena Zimbrilor CSM Stiinta Baia Mare - ACS Tomitanii Constanta 52-11 NU
08.09.2018
ora 11:00
3 Ghencea CSA Steaua Bucuresti - CS Universitatea Cluj 75-15 NU
08.09.2018
ora 17:00
4 Olimpia CSM Bucuresti - CS Dinamo Bucuresti 38-9 Telekom Sport

ETAPA 2

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
15.09.2018
ora 11:00
5 Constructorilor SCM Gloria Buzau - CS Dinamo Bucuresti 31-13 NU
15.09.2018
ora 11:00
6 Iuliu Hatieganu CS Universitatea Cluj - CSM Bucuresti 13-49 NU
15.09.2018
ora 11:00
7 Mihail Naca ACS Tomitanii Constanta - CSA Steaua Bucuresti 17-48 Telekom Sport
15.09.2018
ora 11:00
8 Gheorghe Rascanu Timisoara Saracens - CSM Stiinta Baia Mare 32-26 NU

ETAPA 3

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
22.09.2018
ora 11:00
9 Arena Zimbrilor CSM Stiinta Baia Mare - SCM Gloria Buzau 61-7 NU
22.09.2018
ora 11:00
11 Olimpia CSM Bucuresti - ACS Tomitanii Constanta 50-5 NU
22.09.2018
ora 11:00
12 Florea Dumitrache CS Dinamo Bucuresti - CS Universitatea Cluj 25-25 NU
22.09.2018
ora 14:30
10 Ghencea CSA Steaua Bucuresti - Timisoara Saracens 16-9 Telekom Sport

ETAPA 4

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
29.09.2018
ora 11:00
13 Constructorilor SCM Gloria Buzau - CS Universitatea Cluj 12-7 NU
29.09.2018
ora 11:00
15 Gheorghe Rascanu Timisoara Saracens - CSM Bucuresti 19-16 NU
29.09.2018
ora 11:00
16 Arena Zimbrilor CSM Stiinta Baia Mare - CSA Steaua Bucuresti 15-19 NU
29.09.2018
ora 14:30
14 Mihail Naca ACS Tomitanii Constanta - CS Dinamo Bucuresti 17-13 Telekom Sport

ETAPA 5

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
06.10.2018
ora 11:00
17 Ghencea CSA Steaua Bucuresti - SCM Gloria Buzau 31-10 NU
06.10.2018
ora 11:00
19 Florea Dumitrache CS Dinamo Bucuresti - Timisoara Saracens 16-33 NU
06.10.2018
ora 11:00
20 Iuliu Hatieganu CS Universitatea Cluj - ACS Tomitanii Constanta 9-3 NU
06.10.2018
ora 14:30
18 Olimpia CSM Bucuresti - CSM Stiinta Baia Mare 26-14 Telekom Sport

ETAPA 6

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
13.10.2018
ora 14:00
22 Florea Dumitrache CS Dinamo Bucuresti - CSA Steaua Bucuresti 15-27 NU
13.10.2018
ora 16:00
23 Iuliu Hatieganu CS Universitatea Cluj - CSM Stiinta Baia Mare 7-42 NU
27.10.2018
ora 11:00
24 Gheorghe Rascanu Timisoara Saracens - ACS Tomitanii Constanta 38-0 NU
27.10.2018
ora 13:00
21 Olimpia CSM Bucuresti - SCM Gloria Buzau 40-14 NU

ETAPA 7

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
20.10.2018
ora 11:00
27 Florea Dumitrache CS Dinamo Bucuresti - CSM Stiinta Baia Mare 17-53 NU
20.10.2018
ora 12:00
25 Constructorilor SCM Gloria Buzau - ACS Tomitanii Constanta 20-6 Rugby TV
20.10.2018
ora 14:30
28 Ghencea CSA Steaua Bucuresti - CSM Bucuresti 13-20 Telekom Sport
09.03.2019
ora 12:00
26 Dan Paltiniseanu Timisoara Saracens - CS Universitatea Cluj 56-23 NU

ETAPA 8

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
16.03.2019
ora 12:00
29 Constructorilor SCM Gloria Buzau - Timisoara Saracens 18-19 NU
30.03.2019
ora 11:00
30 Mihail Naca ACS Tomitanii Constanta - CSM Stiinta Baia Mare 5-49 NU
30.03.2019
ora 11:00
31 Iuliu Hatieganu CS Universitatea Cluj - CSA Steaua Bucuresti 19-36 NU
30.03.2019
ora 13:00
32 Florea Dumitrache CS Dinamo Bucuresti - CSM Bucuresti 22-50 NU

ETAPA 9

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
06.04.2019
ora 11:00
34 Olimpia CSM Bucuresti - CS Universitatea Cluj 33-8 NU
06.04.2019
ora 11:00
36 Arena Zimbrilor CSM Stiinta Baia Mare - Timisoara Saracens 20-16 NU
06.04.2019
ora 13:00
33 Florea Dumitrache CS Dinamo Bucuresti - SCM Gloria Buzau 13-12 NU
06.04.2019
ora 13:00
35 Ghencea CSA Steaua Bucuresti - ACS Tomitanii Constanta 52-0 NU

ETAPA 10

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
13.04.2019
ora 11:00
37 Constructorilor SCM Gloria Buzau - CSM Stiinta Baia Mare 6-36 NU
13.04.2019
ora 11:00
39 Mihail Naca ACS Tomitanii Constanta - CSM Bucuresti 8-39 NU
13.04.2019
ora 11:00
40 Iuliu Hatieganu CS Universitatea Cluj - CS Dinamo Bucuresti 13-24 NU
13.04.2019
ora 12:00
38 Dan Paltinisanu Timisoara Saracens - CSA Steaua Bucuresti 27-17 NU

ETAPA 11

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
20.04.2019
ora 11:00
41 Iuliu Hatieganu CS Universitatea Cluj - SCM Gloria Buzau 26-16 NU
20.04.2019
ora 11:00
42 Florea Dumitrache CS Dinamo Bucuresti - ACS Tomitanii Constanta 25-27 NU
20.04.2019
ora 11:00
44 Ghencea CSA Steaua Bucuresti - CSM Stiinta Baia Mare 13-13 Rugby TV
01.05.2019
ora 12:00
43 Olimpia CSM Bucuresti - Timisoara Saracens 21-16 Rugby TV

ETAPA 12

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
25.04.2019
ora 11:00
48 Mihail Naca ACS Tomitanii Constanta - CS Universitatea Cluj 35-30 NU
26.04.2019
ora 11:00
45 Constructorilor SCM Gloria Buzau - CSA Steaua Bucuresti 16-31 NU
26.04.2019
ora 11:00
46 Arena Zimbrilor CSM Stiinta Baia Mare - CSM Bucuresti 31-19 NU
26.04.2019
ora 12:00
47 Dan Paltinisanu Timisoara Saracens - CS Dinamo Bucuresti 36-14 NU

ETAPA 13

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
04.05.2019
ora 11:00
50 Ghencea CSA Steaua Bucuresti - CS Dinamo Bucuresti 54-19 NU
04.05.2019
ora 12:00
52 Mihail Naca -FARUL ACS Tomitanii Constanta - Timisoara Saracens 25-26 NU
04.05.2019
ora 14:00
51 Arena Zimbrilor CSM Stiinta Baia Mare - CS Universitatea Cluj 31-12 NU
05.05.2019
ora 11:00
49 Constructorilor SCM Gloria Buzau - CSM Bucuresti 14-33 NU

ETAPA 14

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
11.05.2019
ora 14:00
53 Mihail Naca ACS Tomitanii Constanta - SCM Gloria Buzau 20-15 NU
11.05.2019
ora 14:00
54 Iuliu Hatieganu CS Universitatea Cluj - Timisoara Saracens 22-40 NU
11.05.2019
ora 14:00
55 Arena Zimbrilor CSM Stiinta Baia Mare - CS Dinamo Bucuresti 45-14 NU
11.05.2019
ora 14:00
56 Olimpia CSM Bucuresti - CSA Steaua Bucuresti 28-12 NU

PROGRAM COMPETITIONAL Faze finale SuperLiga CEC BANK 2018-2019



SEMIFINALE PLAY-OFF

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
18.05.2019
ora 12:00
58 Dan Paltinisanu Timisoara Saracens - CSM Stiinta Baia Mare 30-35 NU
18.05.2019
ora 16:30
57 Olimpia CSM Bucuresti - CSA Steaua Bucuresti 15-22 Rugby TV

SEMIFINALE PLAY-OUT

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
18.05.2019
ora 11:00
59 Mihail Naca -FARUL ACS Tomitanii Constanta - CS Universitatea Cluj 22-40 NU
18.05.2019
ora 11:00
60 Constructorilor SCM Gloria Buzau - CS Dinamo Bucuresti 11-16 NU

JOCURI DE CLASAMENT 7-8

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
26.05.2019
ora 13:30
61 Olimpia ACS Tomitanii Constanta - SCM Gloria Buzau - NU

JOCURI DE CLASAMENT 5-6

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
26.05.2019
ora 16:30
62 Olimpia CS Universitatea Cluj - CS Dinamo Bucuresti - NU

FINALA MICA

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
25.05.2019
ora 11:00
63 Municipal (Rulmentul) CSM Bucuresti - Timisoara Saracens - Rugby TV

FINALA MARE

Data Nr. raport Stadion Meci Scor Televizat  
25.05.2019
ora 15:30
64 Municipal (Rulmentul) CSA Steaua Bucuresti - CSM Stiinta Baia Mare - TVR